Farba do mebli Newcolours
na bazie wysokiej jakości żywicy akrylowej wodnej o bardzo dobrej przyczepności prawie do każdej powierzchni. Zawiera wypełniacze o ulepszonej formule zapewniające bardzo dobre krycie. Odpowiednio dobrane dodatki tj.: zwilżacze, odpowietrzacze i biocydy zapewniają trwałość farby zarówno w puszce, jak i na zewnątrz. Łatwa w użyciu dla profesjonalistów i nowicjuszy. NEWCOLOURS to farby akrylowe o ulepszonej formule, kryjące. Farby do mebli, do drewna, metalu, ceramiki i tworzywa.  Nie musisz szlifować starych warstw. Nowe kolory w Twoim domu, na tarasie i balkonie.

Do czego?

- do nowych i starych powierzchni
- do podłoża drewnianego, fornirowanego, lakierowanego, z płyt meblowych i MDF, jak również metalu, ceramiki i tworzywa
- do mebli, krzeseł, zabawek, boazerii, listew, ławek, pergoli, płotów, doniczek i koszyków
- do domu i na taras

Przed malowaniem:

- jeżeli są łuszczące się elementy starej powłoki, usuń je dokładnie
- metalowe powierzchnie oczyść i zastosuj podkład antykorozyjny
- zalecamy umyć podłoże wodą z detergentem (np. płyn do naczyń)
- w celu zwiększenia przyczepności produktu do powierzchni warto nawierzchnię delikatnie zmatowić drobnym papierem ściernym o gradacji 180 - 220 i odtłuścić (np. spirytusem, acetonem, benzyną ekstrakcyjną).

-  wymieszaj farbę
- nakładaj 1-3 warstwy w odstępach od 2 do 4 h pędzlem, wałkiem do farb akrylowych lub natryskiem. Jeżeli chcesz osiągnąć efekt bardziej nowoczesny (bardziej gładką powierzchnię)  każdą warstwę po wyschnieciu warto zmatowić drobnym papierem ściernym o gradacji 220
- umyj narzędzia wodą

Opakowania: 900 ml i 200 ml

Wydajność: 10-12 m2 z 1L przy jednokrotnym malowaniu

Farba rekomendowana na zabawki i meble dziecięce - zgodna z normą europejską PN-EN 71-3

 

...

OLEJ TWARDY Newcolours
Warto wiedzieć, że profesjonalne, nowoczesne oleje do drewna są komponowane z naturalnych olejów (lniany, tungowy) i często zawierają dodatki syntetycznych żywic i rozpuszczalników. To te dodatki odpowiadają za takie parametry olejów, jak czas schnięcia, lepkość i odporność powłoki. Bez nich sam olej byłby bardzo mało odporny na brud, szybko by się degradował, nie chroniłby drewna przed żadnymi uszkodzeniami mechanicznymi, a każdy rozlany płyn zostawiałby trwały ślad. Dlatego szukając dobrego oleju do mebli czy podłóg warto sięgnąć po profesjonalne produkty. Meble olejowane wymagają odpowiedniej pielęgnacji i odnawiania powłoki co najmniej raz w roku. 

Do czego?: 
Olej Twardy Newcolours przeznaczony jest do zabezpieczania, mebli, drewna, paneli drewnianych i drewnopochodnych stosowanych wewnątrz pomieszczeń. 
Tworzy barierę, bardzo odporną na zarysowania, temperaturę oraz płyny stosowane w domach. Posiada neutralny zapach i jest przystosowany do łatwej aplikacji pędzlem.

Sposób stosowania:
- W przypadku zastosowania oleju na egzotyczne gatunki drewna przetestuj wrób w celu ustalenia
jego przydatności pod kątem 
kompatybilności względem danego gatunku drewna.
- Powierzchnie drewniane przeznaczone do pokrywania olejem powinny być suche,
odpowiednio wyszlifowane i odpylone, bez śladu wosku, lakieru czy środków czyszczących. Produkt nakładaj wyłącznie na surowe drewno. Przed użyciem produkt należy bardzo dobrze wymieszać. Wyrobu nie należy rozcieńczać. Zawsze dokonaj wybarwienia próbnego celem stwierdzenia zgodności odcienia z oczekiwaniami. Olej nanoś pędzlem płaskim, tkaniną, gąbka lub wałkiem.  

Zalecana ilość warstw: 2 – 3
-
Nałóż pierwszą, cienką warstwę oleju i pozostaw na 15 minut by drewno wchłonęło olej. Po upływie tego czasu nadmiar oleju zetrzyj do sucha czystą szmatką wykonując okrężne ruchy. Pozostaw do wyschnięcia na ok. 4 h. Następnie lekko zmatów drewno papierem ściernym o granulacji P-240 w celu wygładzenia powierzchni i dokładnie oczyść z pyłu.
-
Na tak przygotowaną powierzchnię nałóż drugą, cienką warstwę i ponownie pozostaw na 15 minut. Po upływie tego czasu nadmiar oleju zetrzyj do sucha czystą szmatką wykonując okrężne ruchy. Po upływie min. 4h, dla uzyskania specyficznych właściwości powłoki (gładkość) powierzchnię można spolerować bawełnianą szmatką (nie mechacąca się), szczotką do oleju lub maszyną polerską. Aby sprawdzić, czy warstwa oleju na drewnie jest odpowiednia należy na wyschnięta powierzchnię rozlać odrobinę wody. Jeżeli kropelki wody tworzą na powierzchni kuleczki wówczas drewno jest wystarczająco nasączone olejem. Jeżeli woda się wchłonie lub krople rozleją się płasko należy nałożyć kolejną warstwę. Olej stanowi warstwę nawierzchniową i nie wymaga dodatkowego wykończenia. Czyść delikatnie przecierając wilgotną szmatką.
- Całkowite utwardzenie produktu na pomalowanej nawierzchni następuje do 7 dni.
Przed upływem czasu pełnego utwardzenia oleje kolorowe mogą brudzić. 

Wydajność: ok. 35 m2 z 1L przy jednokrotnym nanoszeniu (w zależności od podłoża)

Opakowania: 200 ml i 900 ml 

Farba i olej rekomendowane na zabawki i meble dziecięce - zgodna z normą europejską PN-EN 71-3

...................

Farby do mebli, farby do samodzielnej metamorfozy, farby do drewna  :)  olej do drewna do samodzielnej metamorfozy

#farbadomebli #farbydomebli #farbadodrewna #farbydodrewna #metamorfoza #farbydoceramiki #olejdomebli #olejdodrewna