Jak malować, odnawiać meble? Farby DIY

Farba do mebli Newcolours o matowym wykończeniu
na bazie wysokiej jakości żywicy akrylowej wodnej o bardzo dobrej przyczepności prawie do każdej powierzchni. Zawiera wypełniacze o ulepszonej formule zapewniające bardzo dobre krycie. Odpowiednio dobrane dodatki tj.: zwilżacze, odpowietrzacze i biocydy zapewniają trwałość farby zarówno w puszce, jak i na zewnątrz. Łatwa w użyciu dla profesjonalistów i nowicjuszy. Farby do mebli, do drewna, metalu, ceramiki i tworzywa.  Jeśli nie masz do tego warunków, nie musisz szlifować starych warstw. Nowe kolory w Twoim domu, na tarasie i balkonie.

Do czego?

- do nowych i starych powierzchni
- do podłoża drewnianego, fornirowanego, lakierowanego, z płyt meblowych i MDF, jak również metalu, szkła ceramiki i tworzywa
- do mebli, krzeseł, zabawek, boazerii, listew, ławek, pergoli, płotów, doniczek i koszyków
- do domu i na taras

Przed malowaniem:

- jeżeli są łuszczące się elementy starej powłoki, usuń je dokładnie
- metalowe powierzchnie oczyść i zastosuj podkład antykorozyjny
- zalecamy umyć podłoże wodą z detergentem (np. płyn do naczyń bez środka pielęgnującego dłonie)
- w celu zwiększenia przyczepności produktu do powierzchni warto nawierzchnię delikatnie zmatowić drobnym papierem ściernym o gradacji 180 - 220 i odtłuścić (np. spirytusem, acetonem, benzyną ekstrakcyjną).

- wymieszaj farbę
- nakładaj 1-3 warstwy w odstępach od 2 do 4 h pędzlem lub wałkiem do farb akrylowych. Jeżeli chcesz osiągnąć efekt bardziej nowoczesny (bardziej gładką powierzchnię)  każdą warstwę po wyschnieciu warto zmatowić drobnym papierem ściernym o gradacji 220
- umyj narzędzia wodą

Opakowania: 900 ml i 200 ml

Wydajność: 10-12 m2 z 1L przy jednokrotnym malowaniu

Farba rekomendowana na zabawki i meble dziecięce - zgodna z normą europejską PN-EN 71-3

 

...

OLEJ TWARDY Newcolours
Warto wiedzieć, że profesjonalne, nowoczesne oleje do drewna są komponowane z naturalnych olejów (lniany, tungowy) i często zawierają dodatki syntetycznych żywic i rozpuszczalników. To te dodatki odpowiadają za takie parametry olejów, jak czas schnięcia, lepkość i odporność powłoki. Bez nich sam olej byłby bardzo mało odporny na brud, szybko by się degradował, nie chroniłby drewna przed żadnymi uszkodzeniami mechanicznymi, a każdy rozlany płyn zostawiałby trwały ślad. Dlatego szukając dobrego oleju do mebli czy podłóg warto sięgnąć po profesjonalne produkty. Meble olejowane wymagają odpowiedniej pielęgnacji i odnawiania powłoki co najmniej raz w roku. 

Do czego?: 
Olej Twardy Newcolours przeznaczony jest do zabezpieczania, mebli, blatów, drewna, paneli drewnianych i drewnopochodnych stosowanych wewnątrz pomieszczeń.  Tworzy barierę, odporną na zarysowania, temperaturę oraz płyny stosowane w domach. Posiada neutralny zapach i jest przystosowany do łatwej aplikacji pędzlem.

Sposób stosowania:
- W przypadku zastosowania oleju na egzotyczne gatunki drewna przetestuj wrób w celu ustalenia jego przydatności pod kątem 
kompatybilności względem danego gatunku drewna.
- Powierzchnie drewniane przeznaczone do pokrywania olejem powinny być suche, odpowiednio wyszlifowane i odpylone, bez śladu wosku, lakieru czy środków czyszczących. Produkt nakładaj wyłącznie na surowe drewno. Przed użyciem produkt należy bardzo dobrze wymieszać. Wyrobu nie należy rozcieńczać. Zawsze dokonaj wybarwienia próbnego celem stwierdzenia zgodności odcienia z oczekiwaniami. Olej nanoś pędzlem płaskim, tkaniną, gąbka lub wałkiem.  

Zalecana ilość warstw: 2 – 3

Krok po kroku:
- Surowe drewno lekko zmatuj papierem ściernym w celu zwiększenia przyczepności produktu do podłoża. Twarde drewno (np. dąb) papierem ściernym o gradacji 100-120, miękkie drewno (np. sosna) papierem ściernym o gradacji 150.

- Na tak przygotowaną powierzchnię nałóż pierwszą warstwę oleju i pozostaw na ok. 15 minut by drewno wchłonęło olej. Po upływie tego czasu nadmiar oleju zetrzyj do sucha czystą szmatką wykonując okrężne ruchy. Pozostaw do wyschnięcia na ok. 4 h. Następnie znowu lekko zmatów drewno papierem ściernym o gradacji 240 w celu wygładzenia powierzchni i dokładnie oczyść z pyłu.

- Nałóż drugą, cienką warstwę i ponownie pozostaw na ok. 15 minut. Po upływie tego czasu nadmiar oleju zetrzyj do sucha czystą szmatką wykonując okrężne ruchy. Po upływie min. 4h, żeby sprawdź, czy warstwa oleju na drewnie jest odpowiednia należy na wyschnięta powierzchnię kapnąć odrobinę wody. Jeżeli kropelki wody tworzą na powierzchni kuleczki wówczas drewno jest wystarczająco nasączone olejem. Jeżeli woda się wchłonie lub krople rozleją się płasko należy nałożyć kolejną warstwę.

- Bardzo duży wpływ na końcowy efekt mają warunki w jakich malujemy powierzchnię. Temperatura otoczenia nie może być zbyt niska lub za wysoka, nieodpowiednia wilgotność w pomieszczeniu lub kurz mogą spowodować, że nie osiągniemy zamierzonego efektu.

- Olej stanowi warstwę nawierzchniową i nie wymaga dodatkowego wykończenia. Olejowane powierzchnie czyść delikatnie przecierając wilgotną szmatką.

- Całkowite utwardzenie produktu na pomalowanej nawierzchni następuje do 7 dni. Przed upływem czasu pełnego utwardzenia oleje kolorowe mogą brudzić.

- Meble zabezpieczane olejem, a zwłaszcza powierzchnie narażone na dużą eksploatację, należy olejować co najmniej raz w roku (zmatowić powierzchnię papierem ściernym i zaaplikować olej - instrukcja jw.).

- Jeżeli nie ma dostępnych innych środków takich, jak aceton, benzyna ekstrakcyjna to można narzędzia czyścić za pomocą bardzo ciepłej wody z detergentem.

Wydajność: ok. 35 m2 z 1L przy jednokrotnym nanoszeniu (w zależności od przygotowania podłoża i rodzaju drewna).

Opakowania: 200 ml i 900 ml 

Farba i olej rekomendowane na zabawki i meble dziecięce - zgodna z normą europejską PN-EN 71-3

...................

Farby do mebli, farby do samodzielnej metamorfozy, farby do drewna  :)  olej do drewna do samodzielnej metamorfozy

#farbadomebli #farbydomebli #farbadodrewna #farbydodrewna #metamorfoza #farbydoceramiki #olejdomebli #olejdodrewna