baner na www_the best 2022- ukraina .jpg


19 Kwiecień 2022

0_ Newcolours - farby do mebli - metamorfoza - okragly stol - blog.jpg

Wielka Majówka w odlotowym Seledynowym kolorze i Waniliowym Cappuccino :)

Majowy weekend to przedsmak urlopu, a tegoroczna majówka wypada wyjątkowo zachęcająco. Weźmiesz tylko trzy dni urlopu i masz aż dziewięć dni wolnego. Tak długi weekend pozwala na zaplanowanie czegoś więcej niż grillowanie na działce. Pomysłów, jak spędzić czas może być wiele. Możesz wyjechać nad morze z rodziną lub do domku nad jezioro. Możesz oglądać telewizję albo kopać ogródek. To również doskonała okazja na bliższe i dalsze wycieczki, a gdy tak długi urlop się znudzi - miłośnikom „robótek ręcznych” ;) z pewnością przypadnie do gustu odnowienie mebla, który dawno już się wysłużył.

1_ Newcolours - farby do mebli - metamorfoza - okragly stol - blog.jpg

Ja jestem posiadaczką okrągłego stołu, który miał bardzo zniszczony blat. Po bliższych oględzinach okazało się, że jest pokryty sosnową okleiną, co oczywiście nie jest przeszkodą do pomalowania go pięknymi kolorami :)

Powierzchnię przed malowaniem zawsze dokładnie myję wodą z detergentem. Brud i środki pielęgnujące na pewno wniknęły w okleinę, a to mogłoby być przyczyną mniejszej przyczepności farby. Po umyciu odtłuszczam np. płynem do mycia szyb. Tym razem nie matowiłam. Farby Newcolours posiadają bardzo dobrą przyczepność oraz krycie, a po położeniu 2-3 warstw ładnie maskują delikatne zadrapania. Jeżeli chcesz uzyskać bardzo gładką powłokę konieczne będzie szlifowanie starej powierzchni oraz matowienie farby między warstwami.

Chcialam mieć odlotowe meble do ogrodu, pełne wyrazu, nietuzinkowe i przyciągające oko. Do pomalowania stołu przygotowałam kolory takie, jakich nikt nie ma :) Z pewnością zaskoczę swoich gości.

MIESZAMY KOLORY!

Do półlitrowego, plastikowego kubka wlałam do połowy Śnieżną Biel i stopniowo dolewając Turkusową Lagunę mieszałam. Wyszedł kolor, który bardzo mi się spodobał - świeży, letni, wakacyjny - przywołujący wspomnienia z włoskich plaż - nazwalam go dla własnych potrzeb: Pod Niebem Italii :*

2_ Newcolours - farby do mebli - metamorfoza - okragly stol - blog.jpg

Moim kolorem Pod Niebem Italii - pomalowałam nogi stołu, część pod blatem oraz siedzisko taboretu za pomocą wałka flock do farb akrylowych.
Na blat stołu wybrałam również pasujący do wakacyjnych wspomnień kolor: Waniliowe Cappuccino.  

3_ Newcolours - farby do mebli - metamorfoza - okragly stol - blog.jpg

Malowało się rewelacyjnie, szybko i bez żadnych przykrych zapachów. Do tego farba jest przyjemnie kremowa o konsystencji śmietany. Pięknie się rozprowadza. Jasne kolory na ciemnym tle okleiny malowałam 3 razy. Do mojego ogrodowego zestawu mam dwa miodowe krzesła i taboret z ciemnymi, antracytowymi nogami. Żeby całość do siebie pasowała,  na blat stołu naniosłam za pomocą szablonu palmowe liście w kolorze Tajemniczy Antracyt.

Matamorfoza zakończona. Jestem gotowa na Wielką Majówkę ;))

4_ Newcolours - farby do mebli - metamorfoza - okragly stol - blog.jpg

Farby do mebli można kupić tutaj: SKLEP.


Na blogu znajdziecie też inne metamorfozy z naszych realizacji, polecamy choćby „Remont duży lub mały – z farbami Newcolours nie taki wilk straszny!”, czy „Ze śmietnika do ogrodu. Czyli nowe życie sosnowego stołu”.
A jeśli sami macie chęć coś odmalować to czekamy na „Wasze Realizacje” – wpadajcie na bloga, albo obserwujcie nas na Facebooku, lub Instagramie, będziemy na bieżąco. Do zobaczenia :)

Farby do mebli, farby do samodzielnej metamorfozy, farby do drewna  :)

#farbadomebli #farbydomebli #farbadodrewna #farbydodrewna #metamorfoza #farbydoceramiki

 olak


Zobacz również

Farba Newcolours - akrylowa wodna do mebli o matowym wykończeniu, do wnętrz

03 Luty 2023

Farba Newcolours - akrylowa wodna do mebli o matowym wykończeniu, do wnętrz

Farba do mebli Newcolours - kryjąca o matowym wykończeniu na bazie żywicy akrylowej wodnej o bardzo dobrej przyczepności prawie do każdej powierzchni.

Czytaj więcej

Kwiatki, bratki i stokrotki - ciąg dalszy balkonowych zmian

18 Kwiecień 2018

Kwiatki, bratki i stokrotki - ciąg dalszy balkonowych zmian

Poprzednim razem pokazywaliśmy jak łatwo pomalować doniczki ceramiczne farbami Newcolours. Dziś pokazujemy, że jeszcze prościej jest pomalować donice drewniane.

Czytaj więcej

Bloker Newcolours, farba podkładowa

08 Styczeń 2023

Bloker Newcolours, farba podkładowa

Bloker to farba uszczelniająca, blokująca, podkładowa - na trudne plamy tj. sęki, żywice, taniny - do drewna; ale również do tworzyw sztucznych, ocynku, czy winylu. Na bazie szelaku.

Czytaj więcej

28 Luty 2018
Metalowa maszkara - czyli MAJSTERKI w akcji!

05 Wrzesień 2021
Zrób to sam...a :) - czerwona półeczka

13 Marzec 2021
Wiosna - Ach To Ty! ... w Turkusowym odcieniu :)

26 Luty 2019
Stare krzesła - nowe kolory

28 Czerwiec 2022
Miodowy Miesiąc :)

19 Marzec 2018
Krzesła na zielono

21 Luty 2018
Mebel z duszą

16 Listopad 2021
Uczymy się mieszać kolory :) „przepis” krok po kroku

03 Listopad 2017
Komoda PRL

03 Styczeń 2018
Bejcowanie mebli sosnowych, zmiana koloru na Lazurowy Ocean

14 Listopad 2017
Jasne kolory na balkon

08 Marzec 2022
Hydrochron - IMPREGNAT DEKORACYJNY, PENETRUJĄCY do drewna, produkt na zewnątrz

14 Grudzień 2018
Najprostsza choinka DIY

02 Styczeń 2023
Bejca Newcolours, pod oleje i lakiery

19 Styczeń 2018
Malinowa komoda

14 Maj 2018
Farba do płyt meblowych

05 Kwiecień 2018
Wiosna, wiosna - czyli zaczynamy metamorfozy na balkonach!

27 Wrzesień 2022
Jak malować? Krok po kroku

01 Luty 2018
Ratujemy zniszczoną latarenkę

23 Sierpień 2019
Z farbami Newcolours łatwo i przyjemnie odnowisz swoje wnętrza!

27 Październik 2021
Jak pomalować biurko? „przepis” krok po kroku

03 Styczeń 2023
Olej Twardy Newcolours - do surowego drewna, do mebli.

25 Październik 2017
Różowy na specjalne zamówienie

01 Wrzesień 2017
Nowe życie pewnego sosnowego stoliczka

23 Styczeń 2023
Lakiery Newcolours, do wnętrz

27 Kwiecień 2018
Niezwykła metamorfoza domku letniskowego!

03 Styczeń 2017
Trzy kolory: na zegar z PRLu - metamorfoza

18 Lipiec 2018
Komoda rocznik 83 - w stylu całkiem nieformalnym :)

08 Styczeń 2019
Trochę energii :)

25 Lipiec 2019
Drugie życie pewnego stolika ;)

28 Sierpień 2017
Sposób na każdą sosnę

28 Marzec 2018
Małe co nieco czyli sosnowe podnóżki

18 Wrzesień 2017
Dębowy zegar Greenery

29 Listopad 2017
Odnawianie starych mebli, Totalna metamorfoza

29 Maj 2018
Coś z niczego

26 Czerwiec 2018
Meble biurowe? Malujemy!

11 Maj 2019
Jak pomalować stare meble? Sosnowy stół w paski

02 Marzec 2022
Hydrolak - SUPER TRWAŁY, do drewna na zewnątrz