02 Styczeń 2022
Bejca do drewna Newcolours - ŁATWA W STOSOWANIU, NIEROBIĄCA ZAKŁADEK KOLORYSTYCZNYCH.
Do surowego drewna.
Bejca Newcolours jest produktem na bazie specjalistycznej dyspersji wodnej oraz mikronizowanych pigmentów. Przeznaczona jest do barwienia wszystkich surowych powierzchni drewnianych wewnątrz pomieszczeń. Posiada dobrą rozlewność, wysoką odporność na działanie światła i nie wykazuje efektu „krwawienia”, zarówno pod lakierem wodorozcieńczalnym, rozpuszczalnikowym oraz olejami. Wyraźnie podkreśla strukturę drewna nadając mu rustykalny charakter.
Do czego?
Bejca jest przeznaczona do dekoracyjnego barwienia surowych powierzchni drewnianych wewnątrz pomieszczeń (np. meble, podłogi, drewniane elementy wyposażenia wnętrz).
Sposób stosowania:
Nadaje się do barwienia europejskich gatunków drewna, szczególnie polecana jest do barwienia dębu, jesionu i sosny. Podkreśla strukturę drewna dając efekt rustykalny, nie tworzy zakładek kolorystycznych przy malowaniu większych powierzchni. Bejca nadaje się zarówno do barwienia świeżych elementów z surowego drewna, jak i do odnawiania starych powierzchni (po ich uprzednim, dokładnym oczyszczeniu). BEJCE MOŻNA ZE SOBĄ MIESZAĆ (jak i oleje) dla uzyskania własnych kolorów – UWAGA! Oprócz bejcy białej, która jest rozpuszczalnikowa.
Zalecana ilość warstw: 1 – 2
Przygotowanie podłoża i aplikacja:
KROK 1. Nowe elementy drewniane starannie wyszlifuj wzdłuż słojów aż do uzyskania odpowiednio gładkiej powierzchni. Stare powierzchnie wyszlifuj wzdłuż słojów, usuń stare powłoki lakiernicze, aż do uzyskania gładkiej powierzchni. Nie należy używać wełny stalowej. Przed nakładaniem bejcy powierzchnie odkurz.
KROK 2. Przed pobraniem bejcy z pojemnika należy dokładnie wymieszać całą jego zawartość. Operację mieszania należy prowadzić do momentu rozpuszczenia ewentualnego osadu znajdującego się na dnie pojemnika.
Zawsze dokonaj wybarwienia próbnego celem stwierdzenia zgodności odcienia z oczekiwaniami. Bejcę nanoś wzdłuż słojów drewna bezpośrednio na surowe drewno pędzlem płaskim, wałkiem z krótkim włosiem, tamponem z flaneli lub natryskiem.
KROK 3. Pozostaw nie dłużej niż na 1 minutę (w zależności od temperatury otoczenia, gdy jest bardzo ciepło krócej), po czym zetrzyj nadmiar produktu wzdłuż słojów drewna za pomocą ręcznika papierowego lub niemechacącej się szmatki, czy suchego pędzla.
KROK 4. Pozostaw do wyschnięcia na min. 5 godzin. Po tym czasie proces koloryzacji można powtórzyć, jeśli oczekiwany kolor jest zbyt jasny. Należy pamiętać, że im więcej jest etapów koloryzacji, tym ciemniejszy będzie kolor malowanej powierzchni.
ABY NIE USZKODZIĆ WYBARWIENIA NIE NALEŻY MATOWIĆ PAPIEREM ŚCIERNYM ZABARWIONEJ POWIERZCHNI PRZED POŁOŻENIEM PIERWSZEJ WARSTWY LAKIERU, CZY OLEJU.
Wszystkie odcienie bejcy dekoracyjnej można ze sobą mieszać w nieograniczonych ilościach z wyjątkiem koloru Biel, który jest wyrobem z dodatkiem rozpuszczalnika w celu ochrony przed taninami zawartymi w drewnie dębowym.
KROK 5. Barwienie wykonuj w temperaturze otoczenia od 15°C do 30°C.
KROK 6. Barwione elementy susz w temperaturze ok. 20°C przez minimum 5h.
KROK 7. Suszenie w temperaturze niższej nie powoduje żadnych negatywnych skutków, a jedynie wydłuża czas schnięcia.
KROK 8. Wybarwione elementy wykończ Lakierem Bezbarwnym np. Aksamitny Matowy Newcolours - wykończeniowym do wnętrz Newcolours lub Olejem Twardym Newcolours zgodnie z instrukcją ich stosowania. Na blaty tylko lakiery twarde np.: SOLAK AC SOPUR
Wydajność: do 10 m2 z 1L przy jednokrotnym nanoszeniu (w zależności od siły barwy i metody aplikacji oraz w zależności od podłoża i ilości użytego produktu).
Opakowania: 200 ml, 900 ml
PODSUMOWANIE ZALET BEJCY:
- Bejca nie robi zakładek kolorystycznych
- Nadaje się na małe i duże powierzchnie (meble, panele naścienne, czy podłogi)
- Łatwa aplikacja gąbką, pędzlem, czy natryskiem
- Przed pobraniem bejcy z pojemnika należy dokładnie wymieszaćcałą jego zawartość
- Po aplikacji pozostaw nie dłużej niż na 1 minutę
- Można bejcę zabezpieczać lakierem, lub olejem (olejem zarówno bezbarwnym, jak i kolorowym.
Kolorowy Olej , który jest tym samym kolorem – odpowiednikiem bejcy, wzmocni jej kolor. Inny kolor oleju niż bejca np. Bejca orzech na to Olej dąb skalisty – uzyskamy inny, fajny kolor).
Na wzorniku bejc zastosowaliśmy dwa sposoby barwienia. - BEJCE MOŻNA ZE SOBĄ MIESZAĆ (jak i oleje) dla uzyskania własnych kolorów – UWAGA! Oprócz bejcy białej, która jest rozpuszczalnikowa.
- Bejca biała (rozpuszczalnikowa) nałożona natryskowo, na to Lakier SOLAK AC Sopur nałożony natryskowo – to przepis na biały blat :)
CHRONIĆ PRZED MROZEM.
Bejce, Lakiery, Blokery, Oleje i Farby do mebli można kupić tutaj: https://sklep.newcolours.pl/
Na blogu znajdziecie też informacje na temat naszych pozostałych produktów: Blog
Zobacz również
28 Marzec 2018
Małe co nieco czyli sosnowe podnóżki
Czasami trzeba się trochę pobawić, zrobić coś dla czystej przyjemności, po prostu mieć fun. Nasz sposób na relaks znacie – malowanie. Tworzenie czegoś unikalnego własnymi rękami daje ogromną satysfakcję. Nie zawsze to muszą być wielkie projekty – metamorfozy komód czy szaf. Równie dobrze można zająć się czymś niewielkim i puścić wodze wyobraźni... Tak właśnie dziś postąpiliśmy z sosnowymi podnóżkami.
27 Wrzesień 2019
Jak malować? Krok po kroku
Farby na bazie wysokiej jakości żywicy akrylowej wodnej o bardzo dobrej przyczepności prawie do każdej powierzchni. Trwałe, bardzo dobrze kryjące i łatwe w użyciu.
28 Czerwiec 2019
Miodowy Miesiąc :)
Sposób na jeden z najbardziej wyrazistych trendów. Bądź Trendy :)