28 Marzec 2018
Małe co nieco czyli sosnowe podnóżki
Czasami trzeba się trochę pobawić, zrobić coś dla czystej przyjemności, po prostu mieć fun. Nasz sposób na relaks znacie - malowanie. Tworzenie czegoś unikalnego własnymi rękami daje ogromną satysfakcję. Nie zawsze muszą to być wielkie projekty - metamorfozy komód czy szaf. Równie dobrze można się zająć czymś niewielkim i puścić wodze wyobraźni... Tak właśnie dziś postąpiliśmy z sosnowymi podnóżkami. Dostaliśmy trzy sosnowe podnóżki/ stołki/ siedziska dla dzieci. W sumie nie do końca wiadomo do czego mogą służyć :) W każdym razie są wykonane z surowego drewna sosnowego i z czasem na pewno by zżółkły i pobrudziły się. Surowe drewno trzeba zabezpieczyć by móc się nim długo cieszyć. Do wyboru mamy lakier, olej lub farbę. Jeśli chcecie pobawić się z lakierem lub olejem to zapraszamy tutaj: www.sopur.pl. My wybieramy oczywiście farbę. Od razu pomyśleliśmy o kolorach, które fajnie by razem wyglądały: popiel z niebieskim - mega. Padło na: Burzowy Wieczór, Bezchmurne Niebo i Czysty Popiel.
Malowanie surowego jest najprostsze pod słońcem. Wałek, a w trudno dostępnych miejscach pędzelek i już.
Burzowy Wieczór
Bezchmurne Niebo
Czysty Popiel
Farba w cieple schnie pół godzinki. Można pomalować drugi raz (maskując niedoróbki :)). I gotowe. Odkładamy na bok lub .... jeszcze trochę kombinujemy. Wiecie, że szablony to ostatnio bardzo modny temat? Geometryczne wzorki lub orientalne szlaczki są bardzo na czasie. Nie jest to trudna sztuka ale warto nabrać trochę wprawy. A jak ćwiczyć to może nie od razu na komodzie.. a na podnóżkach :) Z naszego doświadczenia: szablony, które są do kupienia często są zbyt sztywne, nie przylegają i farba przecieka. Najprostszą i najtańszą metodą jest wycinanka z papieru samoprzylepnego. Wybieramy wzór z internetu, drukujemy na zwykłym papierze samoprzylepnym i małymi nożyczkami (polecamy te od paznokci) wycinamy wzorek. Następnie naklejamy na powierzchnię - boki można dodatkowo zabezpieczyć taśmą malarską.
I teraz ważna sprawa: farby nakładamy suchą gąbeczką/ wałkiem ciut ciut. Chodzi o to żeby farba nie rozmoczyła nam papieru. Nakładamy więc na prawdę cieniutką warstewkę farby. Po wyschnięciu kolejną warstwę i tak 3-5 razy. Wzór "marokański", trójkąty "na łatwiznę" i drobne szlaczki:
Cierpliwość popłaca. Po kilku warstwach mamy już wyraźne wzory, teraz tylko deliktnie odklejamy nasz papier.
I gotowe. Profeska :)
Jeśli podobają Ci się kolory Burzowy Wieczór, Bezchmurne Niebo i Czysty Popiel możesz je kupić tutaj: SKLEP
Farby do mebli, farby do samodzielnej metamorfozy, farby do drewna :)
#farbadomebli #farbydomebli #farbadodrewna #farbydodrewna #metamorfoza #farbydoceramiki
Zobacz również
08 Styczeń 2023
Bloker Newcolours, farba podkładowa
Bloker to farba uszczelniająca, blokująca, podkładowa - na trudne plamy tj. sęki, żywice, taniny - do drewna; ale również do tworzyw sztucznych, ocynku, czy winylu. Na bazie szelaku.
27 Kwiecień 2018
Niezwykła metamorfoza domku letniskowego!
Ponad 40 letni, drewniany domek letniskowy wołał o remont już od wielu lat. Ciemne, mało przytulne wnętrze, ściemniała boazeria, zapleśniałe podłogi, specyficzny zapach zawilgoconego wnętrza sprawiały, że domek bardziej straszył niż zachęcał do odpoczynku. Zobaczcie naszą metamorfozę!
18 Wrzesień 2017
Dębowy zegar Greenery
Greenery to kolor roku 2017 według firmy Pantone. Barwa ta symbolizuje nowe początki – nowy rok, nowe postanowienia, zdrowszy styl życia, coraz bardziej świadome podejście do odżywiania, rosnąca dbałość o środowisko. To kolor bardzo soczysty, optymistyczny, mocny. Choć na dużych powierzchniach byłby raczej nie do zniesienia idealnie sprawdza się na wszelkiego rodzaju dodatkach. My wykorzystaliśmy go do metamorfozy zapomnianego, dębowego zegara.